MAKEDONYA YUNANİSTAN

1 GECE ÜSKÜP BB 1 GECE OHRİD(sTRUGA)HB KONAKLAMA / 4 GÜN 3 GECE
Tur Programını Yazdır
MAKEDONYA YUNANİSTAN

TUR GENEL TANIMI


MAKEDONYA&YUNANİSTAN

4 GÜN 3 GECE / 1 GECE ÜSKÜP BB 1 GECE OHRİD(sTRUGA)HB KONAKLAMA
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
0.00
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
 

TANITIM

MAKEDONYA&YUNANİSTAN

 

Selanik – Bitola (Manastır) – Üsküp – Tetova (Kalkandelen) – Ohri – Kavala

 Otobüslerle Ulaşım | Selanik + Bitola (Manastır) + Kavala Gezileri Dahil |

 Yeşil Pasaporta Vize Yok!*

Bu turda Ohrid Üsküp tetova turlarıda dahildir.

 

1.Gün  | İstanbul – Selanik

 

Akşam saat 22.00 de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 23.00 de Beşiktaş Yıldız Camii ve saat 23.45 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan'a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik'e yol alıyoruz.

 

 

 

2.Gün     | Selanik – Bitola

 

Kavala yakınlarında ve Selanik yakınlarında vereceğimiz molaları sonrasında Yunanistan ve Makedonya Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Makedonya`nın tarih ve kültür cenneti Manastır`a gidiyoruz. Makedonca`da da Manastır anlamına gelen "Bitola` adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır`da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk`ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi`ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Ardından Ohrid` e dönüyor ve Ohrid turumuza başlyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid`li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga`ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hünsü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele dönüş geceleme Ohrid`de otelimizde.


  3. Gün    Ohrid Gölü – Tetova (Kalkandelen) – Üsküp 
Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Kalkandelen ‘ne hareket ediyoruz. Varışımızın ardından, Kalkandelen turumuzda Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi  Harabati Baba Tekkesi’ni ve Osmanlı’nın Balkanlardaki en güzel eserlerinden Alaca Camii ziyaret ediyoruz. Daha sonra Üsküp yolculuğumuza devam ediyor  ve ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’e varışımızda gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda  göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarsisi, İsa Bey Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü, Makedonya Meydanı bulunmaktadır. Üsküp turumuzun bitmesi ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Geceleme otelimizde.

.

 

4.Gün  | Selanik – Kavala – İstanbul

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından saat 07:00'de otelimiz çıkış işlemlerinin yapılması. Selanik'e hareket yaklaşık 3saatlik bir yolculuk ardından Selanik'e varıyoruz. Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan'ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Atatürk'ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Aya Sofya Kilisesi, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanını görüyoruz. Selanik' in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Aristotales meydanında verilecek serbest zaman ardından ardından Büyük İskender heykelini görüpKavala'ya devam ediyoruz. Kavala'ya varış. Kavala panoramik şehir turu; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa'nın konağı, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği molasında Yunanistan'ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Öğle yemeği için verilecek serbest sonrası İstanbul'a hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop'unda alışveriş imkânı. Güzergah üzerinde vereceğimiz yemek molasını takiben İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

 

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

FiYATLARIMIZA DAHiL OLMAYAN SERViSLER

- otobüslerle ulaşım

- Selanik, Kavala, Bitola gezileri dahil.

- 1gece oda Ohrid Struga Drim Hotel de HB Konaklama

1 gece Skopje Duvet hotelde BB konaklama.

- Türkçe rehberlik hizmeti

-  Yunanistan vizesi (125 Euro)

-  Seyahat Sigortası (15 Euro)

-  Yurtdışı çıkış Pulu (15 TL) Lütfen Tur öncesi bankaya yatırınız

-  Extra turlar ve kişisel harcamalar

 

NOTLAR

Extra turların gerçekleşmesi  için min. 20 kişinin katılımı gerekmektedir. Aksi taktirde tur gerçekleşmez veya satış fiyatı değişir.

Konaklama otellerinde stadandart aynı kalmak kaydı ile otellerde değişiklik yapılabilir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

Tur hareketi minimum 30 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir. Katılım sayısı yetersiz olursa tur bir sonraki tarihe kaydırılacaktır.

Bu tur için çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir.

 

 

TUR PROGRAM

FİYATLAR


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

- otobüslerle ulaşım

- Selanik, Kavala, Bitola gezileri dahil.

- 1gece oda Ohrid Struga Drim Hotel de HB Konaklama

1 gece Skopje Duvet hotelde BB konaklama.

- Türkçe rehberlik hizmeti

 

-  Yunanistan vizesi (125 Euro)

-  Seyahat Sigortası (15 Euro)

-  Yurtdışı çıkış Pulu (15 TL) Lütfen Tur öncesi bankaya yatırınız

-  Extra turlar ve kişisel harcamalar

 

Kalkış Tarihleri

TUR NOTLARI

NOTLAR:
Chipli pasaportlar olması gurup ve sizler içinde önemlidir.Aksi taktirde gümrüklerde eski pasaportlara sıkıntı olabilmekte.
. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda       değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. . KRİZANTEMTUR, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. KRİZANTEMTURkategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KRİZANTEMTURsorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. KRİZANTEMTURkonsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir
Rehber ve Kaptan  bahşişleri tur sonunda toplanır toplam 10 euro

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı    • İŞTİRAKLERİMİZ