Gap Turu


1Gün:      

   

 

 

Adapazarı Bolu Ankara


HAREKET SAATLERİ VE NOKTALARI
… Buluşma sonrası Adapazarı Bolu Ankara üzerinden yolculuğumuz başlayacak.
         

 

BİNİŞ NOKTA VE SAATLERİ  

 

Bakırköy İncirli Boyner                           

  19.00

Beşiktaş Yıldız Camii                       

  20.00

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 

  21.00

Çayırova Mc Donalds                       

 22.30

İzmit Asya Otel Karşısı                     

 23.00


 
MOLALAR:
Kaynaşlı köroğlu tesisleri
Aksaray Orhan Ağaçlı


 

 2.Gün:
Gaziantep-Almacılar Çarşısı-Hababcılar Çarşısı-Kürkçü Han-Tahmis Kahvehanesi


Sabah Yolda Almış Olduğumuz Kahvaltı Molası Sonrası Gaziantep’e Ulaşıyor Ve Gezimize Zeugma Mozaik Müzesi İle Başlıyoruz. Mozaik Müzesi Gezisi Sonrası Ikibinden Fazla Çeşidin Bulunmuş Olduğu Gaziantep Mutfağını İçli Köftesi Ali Nazik Katmer Tatlısı Gibi Lezzetlerini Tatma Şansımız Olacak. Yemek Sonrası Otelimize Yerleşiyor Ve Kısa Bir Mola Sonrası Füsun Kalesi Eteğinde Bulunan Eski Çarşılara İnerek Dolanmaya Başlıyoruz. Tüm Çarşılar Toplu Bir Yerde Hababcılar Çarşısı, Almacılar Çarşısı, Kürkçü Han Bakırcılar Çarşısı Külekçiler Çarşısı Ve Küçük Özel Müzeleri Görme Şansınız Bulunmakta-Mutfak Müzesi Vb. Gezilerimiz Sonrası Otelimize Dönüyor Ve Akşam Yemeği Ve Konaklama Arzu Eden Misafirlerimizle Ermeni Evi Olan Papirüs Kahvesi Veya Akhan’a Gitme Şansınız Bulunuyor. 
 
3.Gün:
Halfeti-Birecik-Kelaynak Kuşları-Balıklı göl-Urfa-Eyüp Makamı


Sabah Otelde Almış Olduğumuz Kahvaltı Sonrası  GAP Turunun En Keyifli Günlerinden Birisi Sizleri Bekliyor. Gaziantep Ten Ayrılıyor Ve Fırat’ı  Geçer Geçmez Urfa Sınırlarına Girdiğinizi Fark Ediyorsunuz. Birecik Kelaynak Kuş Koruma Alanına Gidiyor Ve Kelaynaklar Hakkında Bilgi Alıyoruz. Kelaynaklar Hakkında Bilgi Aldıktan Sonra Halfeti’ye Gidiyoruz. Siyah Güller Diyarı Halfeti’de Teknemize Biniyor Ve Bir Saatlik Baraj Gölü Üzerinde Yapacağımız Tur Esnasında Harika Anlar Yaşayacaksınız. Halfeti’den Ayrıldıktan Sonra Şanlıurfa’ya Geliyor Ve Urfa Da Yapacağımız Gezi Esnasında Balıklı Göl, Halilül Rahman Gölü, Çarşılar Gezimiz Sonrası Gümrük Handa Çay Molası Esnasında Domino Oynayan Yöre İnsanlarıyla Sohbet Etme Şansınız Olacak. Alışveriş Esnasında Yöresel Kıyafetlerden Alabilme Şansınız Bulunmakta. Balıklı Gölden Ayrıldıktan Sonra Eyüp Peygamberin Sabır Makamı Ve Şifalı Kaynağın Bulunduğu Alan Gezi Sonrası Otelimize Yerleşiyor Ve Sıra Gecesi İçin Hazırlanıyoruz. Akşam Yemeği Ve Sıra Gecesi(Şalvarlarınızı Almayı Unutmayın)(Sıra Gecesi Extra 35 TL) 


4.Gün:

Harran-Ulucami-Mardin-Kırklar Bedesteni-Kasımiye Bedesteni-Ulucami

 

Sabah Otelde Almış Olduğumuz Kahvaltı Sonrası Harran’a Gidiyor Ve Harran’daki Gezimiz Esnasında Konik Evlerden Birisini Ziyaret Ediyor İslam Üniversitesi Olarak Kullanılmış Ulu Camii Kalıntılarını Ziyaret Ettikten Sonra Üç Buçuk Saatlik Yolculuğumuz Başlıysak Ve Dinlerin Ve Dillerin Buluştuğu Kültür Mozaiği Mardin’e Geliyoruz. Mardin’i Gerçekten Hakkını Vererek Gezmeye Başlıyoruz
Mardin’i Gezmeye Kasım iye Medresesi İle Başlıyoruz. Kasımıye Medresesi Sonrası Diyarbakır Kapıda İniyor Ve  Şar Ve Çubuk Mahallelerinde Dolanmaya Başlıyoruz. Dar Sokaklar Arasında Katırları Göreceksiniz. Kırklar Kilisesini Gördükten Sonra Meydana Geliyor Oradan Çarşılara Geliyor Ve Şehrin Kalbini Hayatın Döndüğü Alanı Görüyoruz. Badem Şekerini Aldıktan Sonra Ulu Camii Yanında  Mırra Molası Verirken Mezopotamya Manzarasını Seyredeceksiniz. Oradan Tarihi Postane Gezisi Sonrası Savur Kapı Mahallesinden İnerken Evlerin Altındaki Yoları Abbaraları Göreceksiniz Bıttım Sabununuz uda Aldıktan Sonra Mardin’in Bir Ucundan Bir Ucuna Gezmiş Olacaksınız ki En Sonunda Ayaklarınızın Ağrısına Değecek Bir Gezi Olacak. Gezi Sonrası Bölgedeki Otelimize Doğru Yola Çıkıyoruz  


5.Gün

 Midyat Konuk Evi-Hasankeyf-Diyarbakır


Sabah Erken Saatlerinde Midyat Merkezde Yapacağımız Çarşı Gezisi Esnasında Gümüş Alma Şansınız Bulunacak Daha Sonra Konuk Evine Gidiyor Midyat Manzarasını Fotoğrafladıktan Sonra Hasankeyf’e Doğru Yolculuğumuz Başlayacak Hasankeyf Gezimiz Esnasında Kale, Dicle Nehri, Zeynel Bey Türbesi Hamam Vb. Gördükten Sonra, Batmana Oradan Diyarbakır’a Yolculuğumuz Başlayacak. Diyarbakır Gezileri Esnasında Surları, Mardin Kapıyı Keçi Burcunu Gördükten Sonra Adıyaman’a Doğru Yolculuğumuz Devam Edecek Ve Otelimizde Akşam Yemeği Ve Konaklama Not: Gece Saatlerinde Nemrut’a Çıkacağız Mümkün Oldukça Dinlenmeye Çalışın Lütfen   
 
6.Gün:

 Nemrut-Cendere Köprüsü-Arsemia-Şeytan Deresi-Antakya-Mozaik Müzesi-Harbiye-
Gece Saatlerinde Yola Koyuluyoruz Ve Nemrut A Çıkıyoruz. Nemrutta Gece Soğukluk Olması Gündüz Sıcak Olması Kademeli Giyinmeyi Tercih Edin. Nemrutta Güneşi Doğurduktan Sonra Komagene Kralı I.Antiokos Un Tümülüs’ünü Görüyor Tanrı Heykellerin Fotoğrafını Çektikten Sonra; Arsemia, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüs’ü, Şeytan Deresini Gördükten Sonra Otelimize Geliyor Ve Kahvaltımızı Yaptıktan Sonra Otelimizden Ayrılıyor Atatürk Barajına Ulaşıyoruz. Mola Sonrası Ayrılıyor Ve Kahramanmaraş’a ulaşıyor dondurmacılar çarşısı gezisi sonrası  kısa bir alışveriş molası Öğle yemeği molası sonrası  Antakya’ya Doğru Yolculuğumuz Başlayacak. Antakya’ya Ulaştıktan Sonra St. Piyer Kilisesi Antakya Mozaik Müzesini Birbirinden Farklı Birçok Sahneleri Gördükten Sonra Çarşı İçinden Ulu Camii Habibi Necar Camii Uzun Çarşıda Kefelik Peynirleri Aldıktan Sonra Harbiye’ye Ulaşıyor Ve Sıcak Havada Buz Gibi Sulara Ayaklarımızı Sokarak Şelalelerde Çay Keyfi Yapıyor Ve Otelimize Yerleşiyoruz.

7.Gün:

 Adana- Seyhan Barajı-Tarsus-Yedi Uyurlar-


Sabah Saatlerinde Otelimizden Ayrılıyor Adana’ya Yolculuğumuz Başlayacak Adana’da Baraj Kenarında Kısa Bir Molada Bici Bici Yeme Keyfini Yaşayacaksınız. Sabancı Cami Tarihi Köprü Ve Tarsus’a Doğru Yolculuğumuz Başlayacak. Tarsus’ta Yedi Uyurlar Ashabı Kehf Mağarası, St. Paul Kuyusu, Şelale, Kırk Kaşık Bedesteni, Gezileri Sonrası İstanbul’a Doğru Yolculuğumuz Başlıyor.
 
8gün
ANKARA-KOCAELİ-İSTANBUL


Yolculuğumuz Tarsus’tan Ayrıldıktan Sonra 12 Saat Sürüyor Ve İstanbul’a Ulaşıyoruz. Bir Sonraki Turda Görüşmek Üzere Ayrılıyoruz.
 OTEL: 

Bozdoğan hotel -http://www.bozdoganotel.com/

Uğur plaza - http://www.ugurplazahotel.com.tr/tr/

El Ruha Urfa -http://www.hotelelruha.com/

Matiat Hotel - http://www.matiat.com.tr/

Grand Boğaziçi otel -http://www.bogaziciotel.com.tr/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* Mercedes Tourısmo veya Travego-Safir Otobüsler İle Ulaşım(Sayı yetersizliklerinde Mini veya Midi araçlarla seyahat yapılabilir)

* Çevre Gezileri                          

* Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı  

* Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* Tüm Öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze Ören Yeri Girişleri

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Tura dahil değildir müze girişleri için https://www.muze.gov.tr/muzekart_almak_istiyorum linkten müze kart edinebilirsiniz.

NOT: Servis elemanı+rehberlik+ikram+seyahat sigortası+seyahat acentası hizmet bedeli için bir defaya ait olmak üzere 150 TL alınır Misafirlerimiz bunu ödemekle mecburdur.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası ek ücret karşılığı yaptırılır.)

 

 

Yol ve hava muhalefeti dolayısıyla çıkılamayan yolardan ve program iptallerinden acentemiz sorumlu olamaz.
 Program rehber tarafından tamamı gerçekleştirilmek kaydı ile değiştirilebilir

Otellerde üçlü oda azlığı nedeniyle üçüncü kişi  yatak kalite garantisi verilemez. Koltuk sözü verilemez ve rezervasyon sırasına göre koltuk sırası belirlenir. Hava ve  seyahat acentasının dışında olan nedenlerden dolayı yapılamayan turlardan firma sorumlu tutulamaz .Hedef Kalkış Rakamı 35 Kişi olup tur firması yeterli katlımım olmaması nedeniyle oluşacak nedenlerden misafirleri haber vermek kaydıyla erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar.Ek hizmetler ve tur ücreti bir bütündür ayrılamaz Misafirler bunu rezervasyon esnasında ödemek zorundadır. Yetersiz katılım veya benzer sıkıntılar sonucu oluşacak tur iptallerini seyahat acentesi 2 gün öncesi olmak üzere haber verir. Tur öncesi otellerde oluşabilecek operasyon  sıkıntıları  karşısında acente başka bir otelle değişiklik yapabilir. 00-06 yaş çocuklarda yatak sözü verilmez.06.12 yaş çocuklarda yatak kalitesi standart olmayabilir.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Araç içerisinde kaptan bahşiş  10 tl tur sonunda toplanır.

 

 

 

http://www.krizantemtur.com/hakkimizda.html 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* Mercedes Tourısmo veya Travego-Safir Otobüsler İle Ulaşım(Sayı yetersizliklerinde Mini veya Midi araçlarla seyahat yapılabilir)

* Çevre Gezileri                          

* Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı  

* Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* Tüm Öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze Ören Yeri Girişleri

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Tura dahil değildir müze girişleri için https://www.muze.gov.tr/muzekart_almak_istiyorum linkten müze kart edinebilirsiniz.

NOT: Servis elemanı+rehberlik+ikram+seyahat sigortası+seyahat acentası hizmet bedeli için bir defaya ait olmak üzere 150 TL alınır Misafirlerimiz bunu ödemekle mecburdur.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası ek ücret karşılığı yaptırılır.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

   

  Yol ve hava muhalefeti dolayısıyla çıkılamayan yolardan ve program iptallerinden acentemiz sorumlu olamaz.
   Program rehber tarafından tamamı gerçekleştirilmek kaydı ile değiştirilebilir

  Otellerde üçlü oda azlığı nedeniyle üçüncü kişi  yatak kalite garantisi verilemez. Koltuk sözü verilemez ve rezervasyon sırasına göre koltuk sırası belirlenir. Hava ve  seyahat acentasının dışında olan nedenlerden dolayı yapılamayan turlardan firma sorumlu tutulamaz .Hedef Kalkış Rakamı 35 Kişi olup tur firması yeterli katlımım olmaması nedeniyle oluşacak nedenlerden misafirleri haber vermek kaydıyla erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar.Ek hizmetler ve tur ücreti bir bütündür ayrılamaz Misafirler bunu rezervasyon esnasında ödemek zorundadır. Yetersiz katılım veya benzer sıkıntılar sonucu oluşacak tur iptallerini seyahat acentesi 2 gün öncesi olmak üzere haber verir. Tur öncesi otellerde oluşabilecek operasyon  sıkıntıları  karşısında acente başka bir otelle değişiklik yapabilir. 00-06 yaş çocuklarda yatak sözü verilmez.06.12 yaş çocuklarda yatak kalitesi standart olmayabilir.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

  Araç içerisinde kaptan bahşiş  10 tl tur sonunda toplanır.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Gap Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  • 5 gece
  • Halfeti-Hasankeyf-Mardin vb
  • İstanbul-Ankara
  • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

  Benzer Turlar

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.