Gap turu 2 Gece Konaklama

1. Gün: Hareket Saatleri

Araç Kalkış Noktaları

16:00 Beylikdüzü Migros Önü 
16:15 Ispartakule Bizim evle 6 Migros önü
17:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
18:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
18:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
18:30 Çayırova Mc Donalds Önü
19:15 İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı)
20:15 Sakarya Berceste Tesisi
21:30 Düzce Kaynaşlı Türsan Park Tesisi
22:00 Bolu Otogar Önü
00:30 Ankara Aşti Önü Berat Büfe Yanı
  Konaklama: Gece Yolculuğu


2. Gün: Antakya -Gaziantep

.  (-ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ–ASİ NEHRİ–UZUN ÇARŞI-HARBİYE ) (GAZİANTEP (AYINTAP) KALESİ – NAİB HAMAMI – SAVAŞ MÜZESİ – ALMACI PAZARI –BAKIRCILAR ÇARŞISI – TAHMİS KAHVESİ)

 

Sabah saatlerinde İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Antakya’ya ulaşıyoruz. Dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz.. Buradan ayrılıyor Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Antakya’da İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. ardından Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği Harbiye’ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra günümüzde hala faal olan Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını geziyor, z. Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Doğu’nun en önemli el sanatı olan Sedef Kakma ve Tel Kırma işlemeciliğinin Anadolu’da kalan üç atölyesinden birisine ev sahipliği yapan Gaziantep’te sanatın tüm yapılış aşamalarını görerek alışveriş yapma sansı buluyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Ekstra olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Grand Gaziantep –Med Gold  Grand velic vb  
 


3. Gün: Şanlıurfa -Halfeti

( BİRECİK – HALFETİ TEKNE TURU – FIRAT NEHRİ – RUM KALE – HARRAN – ŞANLIURFA – BALIKLIGÖL – KAPALI ÇARŞI – GÜMRÜKHAN – SIRA GECESİ)

 

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Gaziantep Zeugma müzesini Geziyoruz.daha sonra  Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Halfeti’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.  Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen(extra35 TL) teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından Eyyubi’ye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için,şifa için sulardan içiyoruz. Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, KapalıÇarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Akşam otelimize yerleşiyoruz. Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip yöresel yemeklerimizi yedikten sonra  şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra 120, TL)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Asil Otel, Grand Gülizar Otel, El Ruha –Uludağ  Otel vb.
Otele Giriş Saati: 18.30

EXTRA TURLAR :Halfeti Tekne turu 35-Sıra Gecesi 120 TL (Yöresel lezzetler + Mıra+Şılık+Çiğ Köfte


4. Gün: Göbeklitepe-Harran

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbekli Tepe’den ayrılıyor ve Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından Eyyubi’ye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz programımız sonrası buradan ayrılıp Adanaya doğru yolculuğumuz BAşlıyor Adanada Sabancı camii Taşköprü ziyareti sonrası Dönüş Yolculuğuna geçiyoruz


5. Gün: Dönüş -İstanbul

Sabah saatlerinde sizleri aldığımız noktalara ulaşıyoruz. Birsonraki turlarda görüşmek üzere ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Otellerde 2 Gece Konaklama
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
- Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
- Otellerde Alınacak 2 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Özel Harcamalar
- Şanlıurfa’da 1 Akşam Yemeği
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

EXTRA TURLAR (Yeterli katılım olmadığı taktirde iptal edilebilir)

• Halfeti Tekne Turu (Ekstra:50.TL)
• Sıra Gecesi ve Akşam Yemeği (Ekstra:150.TL)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  Otobüs yolculuğunda Maske takmak zorunludur.Tur esnasında Maske takmak ve esnetmek yasaktır. Her iki saat arayla mola verilir ve araç havalandırılır .Yolculuk esnasında gece yolculuğu yapılır ve dış hava verileceği için Serin olabilir tedarikli gelinmesi rica olunur. Tura katılacak olanlar Hes kodu bilgisini acenteye bildirmekle yükümlüdür. Araç 44 Kişi olarak  olarak planlanmıştır.Hareket tarihinde Pandemi dolayısıyla araç oturma sayısı azaltıldığında 200 TL fark istenilebilir. Tur öncesi Ön rezarvasyon alınır tur kesinleştiğinde Ücretler tamamlanması istenilir. Bölgesel  Pandemi şartlarında kapama ve yasak olup gezilemeyen yerler için iade yapılmaz .

  Yol Ve Hava Muhalefeti Dolayısıyla Çıkılamayan Yolardan Ve Program İptallerinden Acentemiz Sorumlu Olamaz.
   Program Rehber Tarafından Tamamı Gerçekleştirilmek Kaydı İle Değiştirilebilir

  Otellerde Üçlü Oda Azlığı Nedeniyle Üçüncü Kişi  Yatak Kalite Garantisi Verilemez. Koltuk Sözü Verilemez Ve Rezervasyon Sırasına Göre Koltuk Sırası Belirlenir. Hava Ve  Seyahat Acentasının Dışında Olan Nedenlerden Dolayı Yapılamayan Turlardan Firma Sorumlu Tutulamaz .Hedef Kalkış Rakamı 35 Kişi Olup Tur Firması Yeterli Katlımım Olmaması Nedeniyle Oluşacak Nedenlerden Misafirleri Haber Vermek Kaydıyla Erteleme Veya İptal Etme Hakkını Saklı Tutar.Ek Hizmetler Ve Tur Ücreti Bir Bütündür Ayrılamaz Misafirler Bunu Rezervasyon Esnasında Ödemek Zorundadır. Yetersiz Katılım Veya Benzer Sıkıntılar Sonucu Oluşacak Tur İptallerini Seyahat Acentesi 2 Gün Öncesi Olmak Üzere Haber Verir. Tur Öncesi Otellerde Oluşabilecek Operasyon  Sıkıntıları  Karşısında Acente Başka Bir Otelle Değişiklik Yapabilir. 00-06 Yaş Çocuklarda Yatak Sözü Verilmez.06.12 Yaş Çocuklarda Yatak Kalitesi Standart Olmayabilir.En Son Sirkü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.Araç içi Personel Bahşiş 25 TL olarak tavsiye edilir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Gap turu 2 Gece Konaklama HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 2 Gece 3 ve4* Oteller
  • Antakya-Şanlıurfa-Halfeti-Gaziantep-
  • İstanbul-Kocaeli-Sakarya-Bolu-Ankara
  • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

  Benzer Turlar

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.