FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: KAHİRE ve NİL

 • FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: KAHİRE ve NİL
 • FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: KAHİRE ve NİL
 • FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: KAHİRE ve NİL
 • FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: KAHİRE ve NİL

1. Gün: İSTANBUL  KAHİRE

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali EgyptAir Hava Yolları kontuarı önünde saat 11.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında EgyptAir Hava Yolları’nın MS738 sayılı seferi ile saat 14.00’da Kahire’ye uçuş. Yerel saat ile 15.15’te Kahire’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Kahire Şehir Turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Heliopolis bölgesi, Baron Sarayı, içinde insanların yaşadığı mezarlık “dead city”, şehrin merkezi sayılan El Tahrir Meydanı, Kahire Kulesi, Nil Nehri kenarında yer alan çeşitli binalar, El Gezira adası görülecek yerler arasındadır. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

2. Gün: KAHİRE

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında öğle yemeği dâhil Giza Piramitleri, Kahire Ulusal Müzesi ve Khan El Khalily Çarşısı Turu için hareket. Bu yoğun ve hareketli turumuzda dünyanın 7 harikasından birisi olan Keops Piramidinin de yer aldığı Giza’nın 3 büyük Piramitlerini ve Sfenks heykelini içine alan siteyi ziyaret edeceğiz. Sitenin hakim noktası panorama da çekeceğimiz kuşbakışı muhteşem resimlerin ardından öğle yemeğimizi turistik bir restoran da yiyeceğiz. Öğle yemeği sonrası dünyaca meşhur Kahire Ulusal Müzesi’ne hareket edeceğiz. Tüm Mısır’da çıkarılan eserlerin neredeyse tamamına ev sahipliği yapan müze ziyaretimiz sonunda turumuz Mısır’ın kapalı çarşısı olarak adlandırılan ve renkli elişlerinin, hediyelik ve yöresel eşyaların satıldığı Khan El Khalily’de bir süre duracak. Misafirlerimiz yüzyıllardır aynı aile tarafından işletilen El-Fishawy veya benzeri tipik bir şark kahvesinde alabilecekleri Türk Kahvesi’nin ve içimi kolay olan meyveli nargilenin tadını hep hatırlayacaklar. Tur sonunda otelimize dönüş. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde. (K, Ö)

3. Gün: KAHİRE  LUXOR

Otelimizde alacağımız kutu kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında EgyptAir Hava Yolları’nın MS062 sayılı seferi ile saat 06.30’da Luxor’a uçuş. Saat 07.30’ta Luxor’a iniş. Havalimanından aracımız ile gemimize transfer. Bagajlarımızın boşaltılması sonrası aracımızla Nil nehrinin batısına geçerek Memnon heykellerini görecek, Krallar vadisini ve 3 adet kral mezarının içini gezeceğiz. Daha sonra Kraliçe Hatçepsut’un muhteşem tapınağını ziyaret ederek gemimize geri döneceğiz. Öğle yemeğimiz gemimizde. Yemek sonrası Luxor’un doğu kıyısını keşfedeceğimiz turumuz için hareket. Yüzyıllar boyunca firavunların çeşitli eklemeleri ile Mısır’ın ve dünyanın en büyük tapınağı haline gelen ve antik Mısır boyunca bilimsel, politik ve ekonomik bir merkez olan Karnak tapınağını gezeceğiz. Buradan sonra Mısır’da antik zamanlardan günümüze kadar üretilmiş olan, parfüm hammaddesi olan esansın tanıtımının yapılacağı bir üreticiyi ziyaret ederek, alışveriş imkânı bulacağız. Daha sonra gene antik Mısır zamanının önemli tapınaklarından Luxor tapınağını gezeceğiz. Tur sonunda gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Gece gemide çeşitli aktiviteler. (K, Ö, A)

4. Gün: LUXOR  ESNA  EDFU

Gemimizde alacağımız kahvaltı sonrasında gemide serbest zaman. Gemimiz öğle saatlerine doğru Luxor’dan hareket edecek. Öğle yemeğimiz gemimizde. Öğleden sonra Esna’ya varış. Burada gemimiz her seferinde ikişer adet geminin alındığı küçük bir kanaldan geçmek için sıraya girecek. Kanal geçişi sonrası Nil üzerindeki yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Akşam saatlerinde Edfu’ya varış. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Gece gemide çeşitli aktiviteler. (K, Ö, A)

5. Gün: EDFU  KOM OMBO  ASWAN

Sabah erken saatlerde Edfu’da tüm Mısır’daki en iyi korunmuş tapınaklardan birisi olan Horus tapınağını faytonlar eşliğinde giderek ziyaret edeceğiz. Tur dönüşü gemide alacağımız kahvaltı sırasında gemimiz Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeğimiz gemimizde. Öğleden sonra Kom Ombo’ya varış. Kom Ombo’da iki tanrı tarafından paylaşılan Sobek Tapınağını yürüyerek ziyaretimiz sonrasında gemimiz Aswan’a hareket edecek. Akşam saatlerinde Aswan’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Gece gemide çeşitli aktiviteler. (K, Ö, A)

6. Gün: ASWAN

Gemimizde alacağımız kahvaltı sonrasında gemide serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Abu Simbel Turuna katılabilirler. Öğle yemeğimiz gemimizde. Öğleden sonra Aswan’ı tanıyacağımız turumuz için hareket. Turumuzda dünyanın 4. büyük barajı olan Aswan Barajını ve granit taş ocaklarında yer alan bitmemiş dikilitaşı gezeceğiz. Daha sonra yerel motorsuz yelkenli tekne Felucca’lar ile Nil Nehri üzerinde keyifli bir gezinti yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Yemek sonrasında veda partisi. (K, Ö, A)

 

→ Abu Simbel Turu | 175 USD Kişi Başı

Otobüsle yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk ile ulaşacağımız, 2.Ramses’in eşi Nefertari için yaptırmış olduğu ve baraj suları altında kalmaması için UNECSO tarafından binlerce parça taşın tek tek taşındığı Abu Simbel Tapınağını ziyaret edeceğiz. Ziyaret sonunda Aswan’a ve gemimize dönüş.

7. Gün: ASWAN  KAHİRE  İSTANBUL

Gemimizde alacağımız kutu kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında EgyptAir Hava Yolları’nın MS083 sayılı seferi ile saat 08.20’te Kahire’ye uçuş. Saat 09.45’te Kahire’ye iniş. Transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında EgyptAir Hava Yolları’nın MS745 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.30’ta İstanbul’a uçuş. (K)

8. Gün: KAHİRE  İSTANBUL

Yerel saat ile 02.50’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki kültür, tarih ve eğlence ile yüklü gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

K: Kahvaltı / A: Akşam Yemeği / Ö: Öğle Yemeği

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Egypt Air tarifeli seferleri ile IST-CAI-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti
 • Egypt Air tarifeli seferleri ile CAI-LXR ve ASW-CAI parkurlarında ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 2 gece Kahire’de 5* otelde konaklama
 • 4 gece Nil’de 5* delux gemide konaklama
 • Belirtilen veya benzeri otel ve gemide toplam 6 gece konaklama
 • Luxor, Edfu, Kom Ombo ve Aswan’daki tüm geziler (bkz. program)
 • Panoramik Kahire Şehir Turu
 • Tam gün öğle yemekli Giza Piramitleri, Kahire Ulusal Müzesi ve Khan El Khalily Çarşısı Turu
 • Tüm otel – havalimanı – otel transferleri
 • Programda belirtilen yemekler
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yerel otel, gemi, belboy, şoför vs bahşişleri (30 USD zorunlu)
 • Yurt dışı çıkış harcı (güncel 150 TL)
 • Mısır vize ücreti
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler

Covid-19 ile ilgili testler ve sigortalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, operasyon departmanı aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
  • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
  • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check-in sitesi var ise, check-in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
  • SKYhub; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından birisi veya ikiside olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SKYhub sorumlu tutulamaz.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
  • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
  • Pasaport polisi Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
  • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
  • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.
  • Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günde gerçekleşebilir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: KAHİRE ve NİL HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • Kahire 5* Grand Nile Tower Hotel vb. Cruise 5* M/S Nile Story Nile Cruise vb.
  • istanbul
  • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

  Benzer Turlar

  Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh

  Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh

  9 Gün

  08.04.2024

  250,00 EUR

  BALİ & DUBAİ

  BALİ & DUBAİ

  7 gecelemi Bali-Dubai turu

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Buyuk Avrupa Turu

  Buyuk Avrupa Turu

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Çin | Pekin, Shanghai

  Çin | Pekin, Shanghai

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Güney Amerika | Air France & Klm

  Güney Amerika | Air France & Klm

  6 gece

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  ENDÜLÜS LİZBON

  ENDÜLÜS LİZBON

  7GECE

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Casablanca & Marakesh

  Casablanca & Marakesh

  3 Gece

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  İTALYA ROMA-FLORANSA-VENEDIK

  İTALYA ROMA-FLORANSA-VENEDIK

  7 GECE 8 GÜN

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  JAPONYA Tokyo - Osaka - Kyoto

  JAPONYA Tokyo - Osaka - Kyoto

  7 GECE 8 GÜN

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.