Balkanlar Turu özel 8 Gece 7 Gün 6 Ülke belgrad farkı ile

 

BAŞTAN BAŞA BALKANLAR 

1. Gün   Istanbul – Belgrad


İstanbul  Sabiha Gökçen  Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Check-in kontuarında siz saygıdeğer konuklarımızla buluşarak bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlıyor, ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. Bizleri havalimanında karşilayacak özel araçlarımız ve rehberimiz eşliğinde  Belgrad şehir turumuz için hareket. Panaromik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çesmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer, akşam yemeği ve geceleme otelimizde


2. Gün   Belgrad – Saraybosna


 Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak  muhteşem manazaralar eşliğinde Drina nehirin kenarından yapacağımız yolculuğun ardından, kültürümüzün bugün bile canlı olarak yaşandığı, doğanın, tarihin, etnik buluşmaların ülkesi Saraybosna’nın başkenti Sarajevo’ya varışımızın ardından Sarajevo şehir turumuza çikiyoruz. Turumuz esnasında Osmanlı izleri taşiyan tarihi binalar, camiiler, medreseler, hanlar, Baş Çarsi, Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, 1. Dünya Savaşi’nı başlatan olayın yaşandığı Latin Köprüsü, Osmanlı Çesmesi göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek Boşnak gecesi turu


3. Gün    Saraybosna – Mostar – Budva


Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Mostar’a  hareket ediyoruz. Mostar şehir turu esnasında eski çarsi, Koska Mehmet Paşa Camii, Mostar Köprüsü ve tipik Türk evleri göreceğimiz yerler arasındadır.Öğle yemeğimiz için katılanlarla birlikte extra Balagaj Tekkesi ziyaretimizi öncesi Alabalık menümüzü alıyoruz.ulaşım+yemek+1 içecek 15 eu  Mostar Turumuzun ardından uzun bir yolculuk bizleri bekliyor geç saatlerde otelimizde olacağımız Trebinje üzerinden muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan  2 gece konaklayacağımız Budva`ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün Kotor – Budva  ( Dubrovnik)


Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Karadağ turumuz için hareket ediyoruz., ilk durağımız Avrupa Jet Sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor . Burada yürüyerek yapacağımız  turda  Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Kısa bir yolculuğun ardından  muhteşem manzaralarıyla ünlenen St. Stefan Beldesini de gezdikten sonra Budva ‘ya dönüyoruz Ögleden sonra Budva’nın tadını doyasıya çikarabilmeniz ve muhteşem plajlarda denize girebilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Geceleme otelimizde.  Arzu eden ve pasaportunda çok girişli schengen vizesi bulunan misafirlerimiz bugünü extra olarak düzenlenecek Kotor &DUBROVIK turuna katılarak da değerlendirebilirler.


 5. Gün  Budva – Tiran - Ohrid Gölü


Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp  Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Milli Müze görülecek yerler arasındadır. Arnavutluk üzerinden yapacağımız bu yolculuk sonrasında Makedonya ya varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından, Struga’da (Ohrid) bulunan otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.  Arzu eden misafirlerimiz için


6. Gün    Ohrid – Bitola –Resne – Manastır - Ohrid Gölü


Kahvaltımızın ardından, Bitola’ya  hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri olan  Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Bitola’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Türk Çarsisi, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii görülcek yerler arasında olup gezimizi en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi ziyareti ile sonlandırıyoruz. Ardından Ohrid’e hareket ediyoruz. Bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve kilisesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra, yarım saatlik bir yolculuktan sonra Ohrid’e dönüyoruz. Öglen yemeğinin ardından yürüyerek yapacağımız Ohrid turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon,  günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuil Kalesi, St. Bogorodica ve  Perivlerta Kiliseleri, Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çinar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi göreceğimiz yerler arasında. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün    Ohrid Gölü – Tetova (Kalkandelen) – Üsküp


Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Kalkandelen ‘ne hareket ediyoruz. Varışımızın ardından, Kalkandelen turumuzda Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi  Harabati Baba Tekkesi’ni ve Osmanlı’nın Balkanlardaki en güzel eserlerinden Alaca Camii ziyaret ediyoruz. Daha sonra Üsküp yolculuğumuza devam ediyor  ve ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’e varışımızda gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda  göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarsisi, İsa Bey Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü, Makedonya Meydanı bulunmaktadır. Üsküp turumuzun bitmesi ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Geceleme otelimizde.


8. Gün    Üsküp – Istanbul


Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak havalimanına transfer oluyor ve İstanbul`a hareket ediyoruz. İstanbul`a vardığımızda bir başka gezimizde tekrar buluşmak ümidiyle siz dostlarımızla vedalaşiyoruz.


TURA DAHİL OLAN HİZMETLER


• 7 gece YP konaklama
• Çevre gezileri ve ulaşım
• Türkçe Tur liderliği ve bilgilendirme
• Dubrovnik- kotor-Belgrad Local rehber
• Pegasus hava yolları ile Belgrad gidiş –Üsküp Dönüş uçak biletleri


TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


• Öğle yemekleri
• Yemekler dahil olmak üzere tüm içecekler
• Müze ve ören yeri girişleri
• Yurt dışı çıkış pulu
• Extra turlar
• Program harici tüm turlar
• Vize ücreti

  *seyahat sigortası 10 Euro Ödemekle yükümlüdür
• Uçuş şartları pegasus hava yollarının şartları olup ağırlık ikram fazla kg hava yollarının uygulamalarına tabidir.20 kg ile sınırlıdır.
http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx

HOTEL KONAKLAMA

 

UÇUŞ BİLGİLERİ:

Sabiha Gökçen Havalimanı- Pegasus Hava yolları ist –Belgrad 11.30 /Üsküp –İst  16.30

NOTLAR:
Chipli pasaportlar olması gurup ve sizler içinde önemlidir.Aksi taktirde gümrüklerde eski pasaportlara sıkıntı olabilmekte.
 Krizantemtur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda       değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KRİZANTEMTURsorumlu tutulamaz. KRİZANTEMTUR, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. KRİZANTEMTURkategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KRİZANTEMTURsorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. KRİZANTEMTURkonsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir
Uçuş şartları pegasus hava yollarının şartları olup ağırlık ikram fazla kg hava yollarının uygulamalarına tabidir.20 kg ile sınırlıdır.
http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx

Rehber ve bahşişleri tur sonunda toplanır .Toplam 15 euro

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER


• 7 gece YP konaklama
• Çevre gezileri ve ulaşım
• Türkçe Tur liderliği ve bilgilendirme
• Dubrovnik- kotor-Belgrad Local rehber
• Pegasus hava yolları ile Belgrad gidiş –Üsküp Dönüş uçak biletleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


• Öğle yemekleri
• Yemekler dahil olmak üzere tüm içecekler
• Müze ve ören yeri girişleri
• Yurt dışı çıkış pulu
• Extra turlar
• Program harici tüm turlar
• Vize ücreti

  *seyahat sigortası 10 Euro Ödemekle yükümlüdür
• Uçuş şartları pegasus hava yollarının şartları olup ağırlık ikram fazla kg hava yollarının uygulamalarına tabidir.20 kg ile sınırlıdır.
http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  NOTLAR:
  Chipli pasaportlar olması gurup ve sizler içinde önemlidir.Aksi taktirde gümrüklerde eski pasaportlara sıkıntı olabilmekte.
   Krizantemtur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda       değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KRİZANTEMTURsorumlu tutulamaz. KRİZANTEMTUR, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. KRİZANTEMTURkategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KRİZANTEMTURsorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. KRİZANTEMTURkonsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir
  Uçuş şartları pegasus hava yollarının şartları olup ağırlık ikram fazla kg hava yollarının uygulamalarına tabidir.20 kg ile sınırlıdır.
  http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx

  Rehber ve bahşişleri tur sonunda toplanır .Toplam 15 euro

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Hırvatistan konsolosluğunun belirleyeceği şartlar doğrultusunda vizelerinizi alabilirsiniz.1 Nisan itibarı ile shengen vizesi şartı bulunmaktadır.

  Balkanlar Turu özel 8 Gece 7 Gün 6 Ülke belgrad farkı ile HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  • 7 GECE YP KONAKLAMA Vizesiz
  • BELGRAD-SARAYBOSNA Vizesiz
  • SABİHA GÖKÇEN HAVA LİMANI
  • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

  Benzer Turlar

  Discover Turkey 12 Nights - 13 Days

  Discover Turkey 12 Nights - 13 Days

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.