Uçaklı Gaptan Vana

18 Nisan Hareketli Uçaklı GAP TURU

 

1.GÜN.  (ADANA–TAŞKÖPRÜ-ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ–ASİ NEHRİ–UZUN ÇARŞI-HARBİYE ) (GAZİANTEP (AYINTAP) KALESİ – NAİB HAMAMI – SAVAŞ MÜZESİ – ALMACI PAZARI –BAKIRCILAR ÇARŞISI – TAHMİS KAHVESİ)

 

Hava limanında buluşma … uçuş işlemlerimiz sonrası  Adanaya uçuyor bizleri bekleyen araca yerleşiyor ve Adana’ya hareket ediyoruz. Sabancı Cami gezilerimizin ardından İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Antakya’ya ulaşıyoruz. Dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz.. Buradan ayrılıyor Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Antakya’da İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. ardından Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği Harbiye’ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra günümüzde hala faal olan Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını geziyor, z. Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Doğu’nun en önemli el sanatı olan Sedef Kakma ve Tel Kırma işlemeciliğinin Anadolu’da kalan üç atölyesinden birisine ev sahipliği yapan Gaziantep’te sanatın tüm yapılış aşamalarını görerek alışveriş yapma sansı buluyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

2.Gün. ( BİRECİK – HALFETİ TEKNE TURU – FIRAT NEHRİ – RUM KALE – HARRAN – ŞANLIURFA – BALIKLIGÖL – KAPALI ÇARŞI – GÜMRÜKHAN – SIRA GECESİ)

 

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Gaziantep Zeugma müzesini Geziyoruz.daha sonra  Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Halfeti’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.  Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından Eyyubi’ye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için,şifa için sulardan içiyoruz. Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, KapalıÇarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Akşam otelimize yerleşiyoruz. Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra 100,00 TL)

 

3.Gün:

- GÖBEKLİ TEPE-ATATURK BARAJI –ADIYAMAN -NEMRUT

Sabah Otelde Almış Olduğumuz Kahvaltı Sonrası önce göbekli tepe daha sonrada buradan ayrılıp Gap projesinin önemli konularından birisi Atatürk Barajına seyir terasına gidiyoruz.ve Adıyaman’a ulaşıyoruz. Adıyaman’a ulaştığımızda minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten, güneşin yukarıdan aşağıya doğru batışını seyrediyoruz. Güneşin batışı sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Geç saatlerde otelimize dönülecektir ayrıca güneş battıktan sonar dağın zirvesi çok soğuk olacaktır hazırlıklı olunmasında fayda vardır.(Not :Güneş batışı yetişmediği taktirde Güneş doğuşu izlenecektir)

4.Gün

MARDİN-DEYRUL ZAFERAN –ULU CAMİİ

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e varış. Otantik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrar Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin Sokakları, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu camii, Şehidiye camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zaman sonrasında Öğle yemeğimizi bu güzel şehirde aldıktan sonra   aracımıza binerek otele geçiyoruz.

 

5.Gün:

MİDYAT-HASANKEYF – TATVAN

Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından ayrılarak Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın yapımıyla sular altında kalacak olan Hasankeyf  5 bin yıl öncesinden günümüze kadar önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Artuklular zamanında en görkemli günlerini yaşayan bu kadim kentteki gezimizde Dicle Nehri’nin kıyısındaki tarihi kalıntıların görüntüsü sizleri çok etkileyecektir. Ortaçağın en büyük köprüsü, EL-Rızk Camii,Ulu Camii ve diğer kalıntıları görüp Dicle’nin kıyısında çaylarımızı yudumladıktan sonra Raman Dağı’ndaki petrol kuyularını görerek Batman’a ulaşıyoruz. Sonrasında BATMAN, SİİRT güzergahını takiben VEYSEL KARANİ TÜRBESİ ’ne ulaşıyor ve ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonra ki istikamet BİTLİS ve devamında Tatvan olacak.  Otelimize ulaşıyoruz..

 

6. GÜN

-AHLAT –MEZARLARI –MURADİYE ŞELALESİ

Sabah otelde almış olduğumuz kahvaltı sonrası Ahlata doğru yola koyuluyoruz. Ahlat, Türklerin Anadolu’ya giriş kapısıdır. Bu tarihî belde doğal güzellikleri ve bereketli ovası nedeniyle Urartulardan Osmanlılara dek pek çok devlet ve hanedana kucak açmıştır. Bu topraklar geçmişte sinesinde barındırdığı her medeniyetten izler taşır. Öyle ki burası Selçukluların “İslam’ın Kubbesi”, Osmanlıların “Ata Şehri”, Evliya Çelebi’nin ise “Oğuz Taifesi Şehri” dediği memlekettirEski Ahlat’ın merkezine Harabeşehir adı veriliyor. Burası başta Selçuklular olmak üzere geçmiş medeniyetlerden kalma kale, cami, köprü, hamam ve zaviye kalıntılarıyla dolu dev bir açık hava müzesi. Burada aynı zamanda dünyanın en büyük Türk-İslam açık hava mezarlığı da bulunuyor. Gezilerimiz sonrası ayrılıyor ve Muradiye şelalesine doğru yola koyuluyoruz. Muradiye Şelalesi’nde sular farklı yükseklikten düşmektedir. Suyun düştüğü en yüksek yer ise yaklaşık olarak 18 metredir. Her ne kadar yüksek olmasa da suyun birçok yerden güçlü bir şekilde düşüşüyle görsel bir şölene tanık olacaksınız. Gezilerimiz sonrası buradan ayrılıyor ve Vana doğru yola koyuluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van

7.GÜN:

VAN – VAN KAHVALTISI  – VAN KALESİ – TUŞPA KALESİ – URARTU HARABELERİ – GÜMÜŞ ATÖLYESİ – HALI ATÖLYESİ - VAN GÖLÜ – EDREMİT – AKDAMAR ADASI – AKDAMAR KİLİSESİ

Sabah saatlerinde Havalimanı buluşma sonrası Vana uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Uçuş sonrası Van’ı gezmeye başlıyoruz.  Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi) çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını, Urartu harabelerini görüp, . Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz, , Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar.. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında Havalimanına gidiyoruz.

Tur Adı

Çıkış Tarihi - Dönüş Tarihi

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

İlave Yatak

7-11 Yaş

0-6.99 Yaş yatak verilmez

Uçaklı Gap

 

2600

2900

2600

2300

1300

 

Oteller

1 Gün Gaziantep  https://shimallhotel.com/ vb

2.Gün Şanlıurfa http://www.hotelelruha.com/ vb

3.Gün Adıyaman http://www.rabatresorthotel.com.tr/

4.Gün Mardin http://www.yaygrand.com/ vb

5.Gün Tatvan http://www.thecraterhotel.com.tr/ vb

6. Gün Van Db tree by Hilton Van vb

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetleril

 

Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım

Uçak biletleri

Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 6 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5  Akşam yemeği

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Krizantem Tur Otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar,

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel rehberlik hizmetleri,

Nemrut Minibüs Transferi,

Halfeti Tekne Turu,

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

 

Yol ve hava muhalefeti dolayısıyla çıkılamayan yolardan ve program iptallerinden acentemiz sorumlu olamaz.
 Program rehber tarafından tamamı gerçekleştirilmek kaydı ile değiştirilebilir

Otellerde üçlü oda azlığı nedeniyle üçüncü kişi  yatak kalite garantisi verilemez. Koltuk sözü verilemez ve rezervasyon sırasına göre koltuk sırası belirlenir. Hava ve  seyahat acentasının dışında olan nedenlerden dolayı yapılamayan turlardan firma sorumlu tutulamaz .Hedef Kalkış Rakamı 35 Kişi olup tur firması yeterli katlımım olmaması nedeniyle oluşacak nedenlerden misafirleri haber vermek kaydıyla erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar.Ek hizmetler ve tur ücreti bir bütündür ayrılamaz Misafirler bunu rezervasyon esnasında ödemek zorundadır. Yetersiz katılım veya benzer sıkıntılar sonucu oluşacak tur iptallerini seyahat acentesi 2 gün öncesi olmak üzere haber verir. Tur öncesi otellerde oluşabilecek operasyon  sıkıntıları  karşısında acente başka bir otelle değişiklik yapabilir. 00-06 yaş çocuklarda yatak sözü verilmez.06.12 yaş çocuklarda yatak kalitesi standart olmayabilir.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Araç içerisinde ekip hizmet  bedeli  20 tl tur sonunda toplanır.

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım

Uçak biletleri

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Krizantem Tur Otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar,

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel rehberlik hizmetleri,

Nemrut Minibüs Transferi,

Halfeti Tekne Turu,

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  Yol ve hava muhalefeti dolayısıyla çıkılamayan yolardan ve program iptallerinden acentemiz sorumlu olamaz.
   Program rehber tarafından tamamı gerçekleştirilmek kaydı ile değiştirilebilir

  Otellerde üçlü oda azlığı nedeniyle üçüncü kişi  yatak kalite garantisi verilemez. Koltuk sözü verilemez ve rezervasyon sırasına göre koltuk sırası belirlenir. Hava ve  seyahat acentasının dışında olan nedenlerden dolayı yapılamayan turlardan firma sorumlu tutulamaz .Hedef Kalkış Rakamı 35 Kişi olup tur firması yeterli katlımım olmaması nedeniyle oluşacak nedenlerden misafirleri haber vermek kaydıyla erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar.Ek hizmetler ve tur ücreti bir bütündür ayrılamaz Misafirler bunu rezervasyon esnasında ödemek zorundadır. Yetersiz katılım veya benzer sıkıntılar sonucu oluşacak tur iptallerini seyahat acentesi 2 gün öncesi olmak üzere haber verir. Tur öncesi otellerde oluşabilecek operasyon  sıkıntıları  karşısında acente başka bir otelle değişiklik yapabilir. 00-06 yaş çocuklarda yatak sözü verilmez.06.12 yaş çocuklarda yatak kalitesi standart olmayabilir.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

  Araç içerisinde ekip hizmet  bedeli  20 tl tur sonunda toplanır.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Uçaklı Gaptan Vana HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 6Gece YP
  • Adana -Hatay-Gaziantep-Şanlıurfa-Nemrut-Diyarbakır -MArdin -VAn -Tatvan
  • İstanbul
  • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

  Benzer Turlar

  Doğu Ekspresi ile Doğu Anadolu

  Doğu Ekspresi ile Doğu Anadolu

  5 gece 6 gün

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.