Gap Turu 3 Gece Konaklama

1. Gün: İstanbul Hareket saatleri ve noktaları

Araç Kalkış Noktaları

16:00 Beylikdüzü Migros Önü 
16:30   Bakırköy incirli Durakları önü
17:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
18:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
18:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
18:30 Çayırova Mc Donalds Önü
19:15 İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı)
20:15 Sakarya Berceste Tesisi
21:30 Düzce Kaynaşlı Türsan Park Tesisi
22:00 Bolu Otogar Önü
00:30 Ankara Aşti Önü Berat Büfe Yanı
 


2. Gün: ADIYAMAN –NEMRUT-CENDERE KÖPRÜSÜ

 Sabah saatlerinde vereceğimiz kahvaltı molası sonrası  Adıyaman’a hareket ediyoruz. Adıyaman’a ulaştığımızda otelimize yerleşiyor ve arzu eden misafirlerimiz ardından (Extra tur 75  TL(Sadece Nemrut dağı  Minübüs ücreti olup Müze giriş ücretleri ve ek ücretler  misafirlerimize aittir.)minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecektir. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağı’nı görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Güneşin batışı sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Dinlenme tesisilerinde alınacak olup extradır
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Antiochos –Rabat-Bozdağan Otel Vb.
Rota:  Bölge İçi Gezileri (170 km)
Otele Giriş Saati: Gün Batımına Göre Değişmektedir

Extra Tur :Nemrut Turu ve Minübüsler (Mutlaka tavsiye ediyoruz)


3. Gün: DİYARBAKIR – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – DİYARBAKIR ULU CAMİİ – SURLAR MARDİN KAPI - BATMAN – HASANKEYF – HASANKEYF TEKNE TURU – TELKÂRİ ÇARŞISI

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu, Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Batman üzerinden Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak gördükten sonra, Ilısu Barajı ile sular altında kalmış olan Hasankeyf’e varıyoruz. Eski Hasankeyf'ten çıkartılan eserlerin bir kısmını Yeni Hasankeyf'de görüyoruz. Bunlar Zeynel Bey Türbesi, El Rızk camisi ve Süleyman Paşa camilerinin minarelerini görebileceğiz. Ardından Eski Hasankeyf'in bulunduğu bölgeyi panoramik olarak görebileceğimiz tekne turumuza çıkıyoruz(Extra 50 TL). Yaklaşık 45 dakika sürecek olan tekne turunda Eski Hasankeyf Kalesi, Eski Hasankeyf Mağaralarını gördükten sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Buradan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Matiat-Yay Grand - Mesopotamia Otel vb..
Rota: Adıyaman – Diyarbakır (254 km) Diyarbakır – Hasankeyf  (150 km) Hasankeyf – Midyat (46 km) Bölge İçi Gezileri (5 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 455 km
Otele Giriş Saati: 19,30


4. Gün: MARDİN – DAYRUL ZAFARAN MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ – ESKİ PTT BİNASI – ULU CAMİİ – ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE – BALIKLI GÖL – GÜMRÜK HAN – SIRA GECESİ

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Mardin’i gezmeye başlıyoruz

Mardin’i Gezmeye Kasım iye Medresesi İle Başlıyoruz. Kasımıye Medresesi Sonrası Diyarbakır Kapıda İniyor Ve  Şar Ve Çubuk Mahallelerinde Dolanmaya Başlıyoruz. Dar Sokaklar Arasında Katırları Göreceksiniz. Kırklar Kilisesini Gördükten Sonra Meydana Geliyor Oradan Çarşılara Geliyor Ve Şehrin Kalbini Hayatın Döndüğü Alanı Görüyoruz. Badem Şekerini Aldıktan Sonra Ulu Camii Yanında  Mırra Molası Verirken Mezopotamya Manzarasını Seyredeceksiniz. Oradan Tarihi Postane Gezisi Sonrası Savur Kapı Mahallesinden İnerken Evlerin Altındaki Yoları Abbaraları Göreceksiniz Bıttım Sabununuz uda Aldıktan Sonra Mardin’in Bir Ucundan Bir Ucuna Gezmiş Olacaksınız ki En Sonunda Ayaklarınızın Ağrısına Değecek Bir Gezi Olacak. Gezi Sonrası MArdinden ayrılıyor ve Şanlıurfaya doğru yola koyuluyoruz.

Urfa girişte ilk ziyaretimiz Göbekli Tepe Kutsal Alanı Dünyanın en eski tapınağı olarak kabul edilen alanı ziyaret ettikten   Sonra  Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak otelimize ulaşıyoruz. Arzu eden konuklarımız ile Urfa Kültürünün bir parçası olan yemekli Sıra Gecesine gidiyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Asil Otel, Grand Gülizar Otel, El Ruha –Uludağ  Otel vb.
Rota: Midyat – Mardin (65 km) Mardin – Şanlıurfa (190 km) Bölge İçi Gezileri (30 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 285 km
Otele Giriş Saati: 18.30

Extra tur :Sıra Gecesi Yemek Şılık Mıra Çiğköfte Müzik eğlence


5. Gün: HARRAN-HALFETİ-GAZİANTEP –TAHMİS KAHVEHANESİ-ALMACILAR ÇARŞISI -KELAYNAK KUŞLARI

Sabah Otelde Almış Olduğumuz Kahvaltı Sonrası Harran’a Gidiyor Ve Harran’daki Gezimiz Esnasında Konik Evlerden Birisini Ziyaret Ediyor İslam Üniversitesi Olarak Kullanılmış Ulu Camii Kalıntılarını Ziyaret Ettikten Sonra   GAP Turunun En Keyifli Günlerinden Birisi Sizleri Bekliyor.. Birecik Kelaynak Kuş Koruma Alanına Gidiyor Ve Kelaynaklar Hakkında Bilgi Alıyoruz. Kelaynaklar Hakkında Bilgi Aldıktan Sonra Halfeti’ye Gidiyoruz. Siyah Güller Diyarı Halfeti’de Teknemize Biniyor Ve Bir Saatlik Baraj Gölü Üzerinde Yapacağımız extra Tur Esnasında Harika Anlar Yaşayacaksınız. Halfeti’den Ayrıldıktan Sonra Gaziantep’e Ulaşıyor Ve Gezimize Zeugma Mozaik Müzesi İle Başlıyoruz. Mozaik Müzesi Gezisi Sonrası Ikibinden Fazla Çeşidin Bulunmuş Olduğu Gaziantep Mutfağını İçli Köftesi Ali Nazik Katmer Tatlısı Gibi Lezzetlerini Tatma Şansımız Olacak. Yemek Sonrası Füsun Kalesi Eteğinde Bulunan Eski Çarşılara İnerek Dolanmaya Başlıyoruz. Tüm Çarşılar Toplu Bir Yerde Hababcılar Çarşısı, Almacılar Çarşısı, Kürkçü Han Bakırcılar Çarşısı Külekçiler Çarşısı Ve Küçük Özel Müzeleri Görme Şansınız Bulunmakta-Mutfak Müzesi Vb. Gezilerimiz Sonrası  Gaziantepten ayrılıyor ve İstanbula doğru yolculuğumuz Başlıyor

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Bu gün konaklama bulunmamakta
Rota: Şanlıurfa Harran (32 km )Harran Halfeti (170 km)Halfeti Gaziantep (100 km ) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 285 km
Otele Giriş Saati: Bu gün konaklama bulunmamakta Gaziantep İstanbul (1200KM olup arzu eden misafirlerimize uçak transferi sağlayabiliriz güncel fiyatlar üzerinden uçak fiyatlarını lütfen sorunuz.

Extra tur Halfeti tekne turu 50 TL


6. Gün: İstanbul Dönüş

Sabah saatlerinde İstanbul a ulaşıyor ve bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.(Gaziantep –İstanbul 1200 km )


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Otellerde 3 Gece Konaklama
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
- Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
- Otellerde Alınacak 3 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği. Şanlıurfa Akşam yemeği 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Özel Harcamalar
- Şanlıurfa’da 1 Akşam Yemeği
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

EXTRA TURLAR (Yeterli katılım olmadığı taktirde iptal edilebilir)

• Halfeti Tekne Turu (Ekstra:50.TL)
• Nemrut  dağı Minibüs Ücreti (Ekstra:99TL)
• Sıra Gecesi ve Akşam Yemeği (Ekstra:150.TL)

•Extra turlar yetersiz katılım olduğu taktirde yapılmaz .

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  Otobüs yolculuğunda Maske takmak zorunludur.Tur esnasında Maske takmak ve esnetmek yasaktır. Her iki saat arayla mola verilir ve araç havalandırılır .Yolculuk esnasında gece yolculuğu yapılır ve dış hava verileceği için Serin olabilir tedarikli gelinmesi rica olunur. Tura katılacak olanlar Hes kodu bilgisini acenteye bildirmekle yükümlüdür. Araç 44 Kişi olarak  olarak planlanmıştır.Hareket tarihinde Pandemi dolayısıyla araç oturma sayısı azaltıldığında 200 TL fark istenilebilir. Tur öncesi Ön rezarvasyon alınır tur kesinleştiğinde Ücretler tamamlanması istenilir. Bölgesel  Pandemi şartlarında kapama ve yasak olup gezilemeyen yerler için iade yapılmaz .

  Yol Ve Hava Muhalefeti Dolayısıyla Çıkılamayan Yolardan Ve Program İptallerinden Acentemiz Sorumlu Olamaz.
   Program Rehber Tarafından Tamamı Gerçekleştirilmek Kaydı İle Değiştirilebilir

  Otellerde Üçlü Oda Azlığı Nedeniyle Üçüncü Kişi  Yatak Kalite Garantisi Verilemez. Koltuk Sözü Verilemez Ve Rezervasyon Sırasına Göre Koltuk Sırası Belirlenir. Hava Ve  Seyahat Acentasının Dışında Olan Nedenlerden Dolayı Yapılamayan Turlardan Firma Sorumlu Tutulamaz .Hedef Kalkış Rakamı 35 Kişi Olup Tur Firması Yeterli Katlımım Olmaması Nedeniyle Oluşacak Nedenlerden Misafirleri Haber Vermek Kaydıyla Erteleme Veya İptal Etme Hakkını Saklı Tutar.Ek Hizmetler Ve Tur Ücreti Bir Bütündür Ayrılamaz Misafirler Bunu Rezervasyon Esnasında Ödemek Zorundadır. Yetersiz Katılım Veya Benzer Sıkıntılar Sonucu Oluşacak Tur İptallerini Seyahat Acentesi 2 Gün Öncesi Olmak Üzere Haber Verir. Tur Öncesi Otellerde Oluşabilecek Operasyon  Sıkıntıları  Karşısında Acente Başka Bir Otelle Değişiklik Yapabilir. 00-06 Yaş Çocuklarda Yatak Sözü Verilmez.06.12 Yaş Çocuklarda Yatak Kalitesi Standart Olmayabilir.En Son Sirkü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.Araç içi Personel Bahşiş 25 TL olarak tavsiye edilir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Gap Turu 3 Gece Konaklama HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  4.8 Çok İyi
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?
  nur taycan
  Facebookta reklamını gördük,açıkçası çok güvenemedik ama aradığımızda bize inanılmaz detay verdiklerinde ve samimi ve içten bilgi verdiklerinde güven geldi ofislerine gittiğimizde ise şaşırdık ;çok büyük bir firma ile karşılaştık.Tur esnasında inanılmaz detaycılar ve çok profosyoneller. kesinlikle tavsiye ederim.
  25.06.2021
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?

  Tur Bilgileri

  • 3Gece (Mardin-Şanlıurfa -Adıyaman )
  • Mardin-Hasankeyf-Adıyaman-Nemrut-Gaziantep-Şanlıutfa -Halfeti
  • İstanbul-İzmit-Sakarya-Bolu-Ankara
  • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

  Benzer Turlar

  Kemaliye Tunceli Hakkari

  Kemaliye Tunceli Hakkari

  10.07.2022

  5.500,00 TL

  Hipodromdan Divan Yoluna Sarnıçlar ve Saraylar

  Hipodromdan Divan Yoluna Sarnıçlar ve Saraylar

  Günü Birlik

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Doğu Ekspresi ile Doğu Anadolu

  Doğu Ekspresi ile Doğu Anadolu

  5 gece 6 gün

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Ege Sevimli beldeleri 2

  Ege Sevimli beldeleri 2

  2 gece

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Flamingo Yolundan Göller yöresine Gül toplama Turu

  Flamingo Yolundan Göller yöresine Gül toplama Turu

  1 gece yp

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Gökçe Ada Bozca Ada Turu

  Gökçe Ada Bozca Ada Turu

  1 Gece 2 Gün

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Klasik Karadeniz Ve Yaylalar Turu ( Tokat Ve Batum )

  Klasik Karadeniz Ve Yaylalar Turu ( Tokat Ve Batum )

  6 GECE

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   TOROSLARIN ETEĞİNDE YÖRÜKLERİN İZİNDE DÜĞMELİ EVLER

  TOROSLARIN ETEĞİNDE YÖRÜKLERİN İZİNDE DÜĞMELİ EVLER

  1 gece yp

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  İSTANBULUN SU KEMERLERİ

  İSTANBULUN SU KEMERLERİ

  Günü Birlik

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.